+380 (98) 627-38-86
Татів САД
Жимолость каприфоль
Опис
Характеристики
Інформація для замовлення
Жимолость каприфоль ще називають козячим листом, італійської жимолостю або просто каприфоль. Це вид багатоквіткових рослин сімейства Каприфолевых. В природі ви зможете знайти його на території Європи, для якої він є рідним, а ось свій початок вона отримала в Південно-Східній Британії, якої і донині приписують «громадянство» нашого рослини. Жимолость каприфоль легко відрізнити від більш поширених у Європі видів жимолості Lonicera periclymenum. Назва каприфоль походить від латинського найменування, яке позначає стебла, що ростуть через центр листя. На цій сторінці представлені деякі фото чагарнику. також розказано про основні сорти, правила догляду та посадку.
Жимолость каприфоль використовують для декорування садового простору, зокрема їм прикрашають садові альтанки, арки. У деяких країнах використовується як лікарський засіб для лікування проблем із сечовипусканням, також є відмінним в'яжучим засобом.
У деяких випадках плід використовують в їжі, а квітки дуже ароматною жимолості можуть легко замінити вам чай. Ефірне масло, яке отримує в результаті переробки рослини, використовують для приготування дуже солодких ароматів в парфумерії і інших косметичних засобах. Можна подивитися фото квіток, листків та інших частин рослини. Ця інформація допоможе вибрати відповідний сорт, посадка якого облагородить будь-який сад.
Опис та фото декоративної жимолості каприфоль
Опис та фото деокративной жимолость каприфоль на цій сторінці чудово ілюструють пишність рослини, посадка якого не складе особливої праці. А догляд за даним видом чагарників полягає у своєчасній обрізанні і підгодівлі. Жимолость каприфоль – це енергійне листяна рослина. Воно може досягати у висоту до 8 метрів. Форма листя може варіюватися – від яйцевидної до еліпса. Зверху вона блискуче зелена, а знизу мають голубувато-сірий відтінок. Нижні листя розташовуються на коротких стеблах з широкою основою.
Квітки найчастіше червоного, червоного і жовтого відтінків зібрані в кінці гілок по три суцвіття. Плід виконаний у формі соковитої ягоди коралового кольору. Він стане справжньою прикрасою вашого саду разом з ароматними кремовими квітками, які влітку набувають рожевого відтінку. Посадка відповідного сорту дозволить вирішити багато завдань ландшафтного дизайну.
Розмноження жимолості каприфоль з допомогою живців
Насіння жимолості найкраще висівати після того як вони дозріють на підвіконні. Перед цим потрібно зберігати їх приблизно 2 місяці в прохолодному місці і висівати їх потрібно як можна швидше. Після того як вони досить виростуть, щоб їх можна було піддати обробці, — можна починати висаджувати розсаджені в окремі горщики і продовжити вирощувати вже у теплиці протягом першої зими. На постійне місце проживання рекомендується пересаджувати рослину ближче до кінця весни або на початку літа, після останніх заморозків.
Можна здійснювати розмноження жимолості каприфоль з допомогою живців з полуспелой деревини в липні-серпні – їх довжина повинна складати не менше 10 сантиметрів. Вчені виявили більший відсоток схожості квіток, вирощених саме таким способом. Живці зрілої деревини – до 20 сантиметрів, їх можна вирізати в листопаді. Відсоток схожості також дуже високий.
Правильний догляд за жимолостю каприфоль
Жимолость каприфоль віддає перевагу добре зволожений грунт і своєчасний догляд, який починається відразу ж після того, як завершена посадка. Вирощувати всі сорти рекомендують в півтіні – рекомендується хоча б на кілька годин в день виводити рослина на сонячне світло. Але при цьому досить непогано росте і в глибокій тіні. Добре переносить як лужні (правда на дуже лужних ґрунтах іноді починає хворіти), так і кислотні ґрунти. Правильний догляд гарантує чудовий зовнішній вигляд чагарнику.
Рослина нормально росте при температурі навіть – 15 градусів. Зростання – помірний. Якщо поруч ростуть інші квіти і сорту, то вони можуть підійматися і продовжувати своє зростання і розвиток вже на них. Квіти дуже ароматні (особливо в нічний час), що привертає метеликів-запильників. Активно виробляють плоди-ягоди, але, правда, плодоносять тільки після спекотного літа. Далі показані фото жимолость каприфоль в різних ракурсах:
Посадка жимолость каприфоль, хвороби і шкідники
За жимолостю необхідний постійний догляд, у процесі якого потрібно дотримуватися всі поради по догляду, інакше прекрасний лебідь перетвориться в жахливий, неохайний грудку незрозуміло з чого. Щоб ваші пагони не висіли, як попало – створіть для них гарну металеву або дерев'яну опору, натягнуту в необхідному напрямку. Молоді пагони краще направляти сомою, рівномірно ділячи їх по всій поверхні. Посадка жимолость каприфоль здійснюється після вибору сорту, що відповідає всім вимогам.
Ще один хороший спосіб збереження охайного вигляду вашого рослини під час догляду – це регулярна обрізка. З його допомогою ви зможете не тільки підтримувати ваш кущ в порядку, але і надавати бажану форму і зберігати її протягом тривалого часу. Якщо ви розумієте, що кущ надто старий – краще геть обрізати всі стебла. Таким чином, ви пробудити від сну старі нирки, які в найближчому майбутньому порадують нас новими пагонами. До речі, після такої обрізки при догляді, жимолость каприфоль починає активно цвісти.
Хвороби та шкідники — жимолость каприфоль схилу до атак цвілі і чорних мух.
Сорти жимолості каприфоль
Посадка цієї рослини має на увазі під собою формування чудового ландшафтного дизайну саду з тінистими куточками. Для цього потрібно вибрати підходящі сорти жимолості каприфоль. У цьому допоможуть опис і фото, можна подивитися далі.
Жимолость їстівна
Жимолость съедобная также именуются жимолостью голубой. Сама по себе жимолость каприфоль несъедобна – как и большинство схожих сортов – это только декоративный сорт, который очень внешне напоминает лиану. Наиболее съедобные плоды вы получите у сорта жимолости камчатской, которая растет на Дальнем Востоке. Первые ягоды появляются на растении уже в первые недели мая – получается примерно на неделю раньше клубники. Высаживать этот сорт лучше осенью, так как период вегетации очень небольшой, да и посадка ближе к зимнему времени ничуть ей не вредит – жимолость абсолютно морозоустойчива. Приблизний час посадки сорти – вересень-жовтень. Якщо ви вибрали вересень – то не забувайте про постійний полив, так як сонце ще відчутно впливає на ґрунт, яка досить часто засихає. У жовтні ви можете висаджувати ці сорти абсолютно спокійно, не боячись заподіяти шкоду.
Основні | |
---|---|
Країна виробник | Україна |
Життєва форма | Декоративний чагарник |
Спосіб упаковки | Відкрита коренева система |
Користувацькі характеристики | |
Рід рослини | жимолость |
- Ціна: 150 ₴
- Немає в наявності
- Оптом і в роздріб
- Код: 0665
150 ₴
Показати оптові ціниМінімальна сума замовлення на сайті — 300 грн
+380 (98) 627-38-860687091653
менеджер по замовленнюповернення товару протягом 14 днів за домовленістю
- Понеділок09:0019:00
- Вівторок09:0019:00
- Середа09:0019:00
- Четвер09:0019:00
- Пʼятниця09:0019:00
- Субота09:0019:00
- Неділя09:0019:00